| TimmyRO a întrebat:

Am un laptop HP COMPAQ Presario CQ57 si am 2 GB RAM, as vrea sa mai pun inca 4GB.
Memoria RAM trebuie sa fie de la acelasi producator?
Frecventa o stiu si mai stiu ca acest laptop duce pana la 8GB RAM!
Se poate sa nu imi citeasca cei 4GB ram? de ce?

3 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Nu cred ca ar conta firma producatoare de ram. Nu in asta consta specificatiile lui. Sa aiba aceiasi frecventa si sa fie la fel, adica daca ai pe laptop ddr3 sa fie la fel. E posibil ca windowsul daca e pe 32 de biti sa nu iti citeasca dupa 2, 7 Ghz. Asa am patit eu. Ai nevoie sa iti instalezi windows pe 64 de biti ca sa iti recunoasca tot ramul.

| gelu1970 a răspuns:

Ce windows folosesti? daca e xp poti sa renunti

| gelu1970 a răspuns:

CQ57-421 de ex admite maxim 4 gb ram cu windows 7