| dmxsoimu a întrebat:

am un laptop i3 2.3 ghz, 1gb placa video nVIDIA, 8 GB RAM, ssd 120 GB.
Și am o problema la el, nu-mi pornește windowsul îmi apare ecran negru și o liniuță.
Am incercat diferite metode.
Să-i reinstalez win 7 sau 10 și da stikul era botabil, am mai schimbat și la alte pc, când incercam să-i reinstalez se bloca când pornea windowsul.
2: am incercat sa-i bag un ssd și hhd cu Windows preinstalat dar tot ecran negru și o liniuță, i-am schimbat și rami și ssd, va rog frumos ajutati-ma, dau funda!

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dupa cate ne-ai spus ca ai facut la el si fara rezoltate, atunci cel mai probail s-a dus display-ul si trebuie altul nou.
Probabil windows-ul se incarca, dar nu stiu cum ai putea sa vezi asta pe un alt monitor. Cel mai bine il duci la un service. Ei iti vor spune ce are, iti va spune cat te va costa, si apoi te intreaba daca se apuca de reparat sau nu.

| nicu991 a răspuns:

Liniuta alba in coltul stanga sus pe fundal negru inseamna ca incearca sa citeasca sistemul de operare (fara succes).
Sigur nu ai si HDD pe langa acel SSD? Verifica setarile in BIOS.

| dmxsoimu explică (pentru nicu991):

Nu

| nicu991 a răspuns (pentru dmxsoimu):

BIOS-ul tot nu ne-ai zis ce indică.

| AndreyTheGuy a răspuns:

Este de la ssd, asa s-a intamplat si la mine acum ceva timp la calculator

| dmxsoimu explică (pentru AndreyTheGuy):

Dar am schimbat ssd cu hdd și tot. Nu mi-a mers am băgat și hdd cu Windows instalat