| Hoseas a întrebat:

Am un monitor Fujitsu Siemens cu boxe incorporate, insa nu pot nicicum sa le activez spre al folosi! Imi trebuie un cablu cu mufa jack pe ambele parti, un capat legat de placa audio din Pc si celalalt capat in mufa jack din monitor, asa mi s-a spus! Problema este ca eu nu am nici o iesire de mufa jack pe monitor! Cum sa fac legatura atunci?! Si daca nu ar avea boxe incorporate, de ce are in meniu monitorul icoana audio, de sunet?! Am dat la volum maxim dar nu se aude nimic!

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

1. Cauta-l mai bine INTRAREA jack a monitorului.
2. Esti sigur ca monitorul are boxe? Are gaurele in fata?
3. iti trebuie neaparat cablu JACK-JACK

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

4. La mine la un monitor dintrasta intrarea este pe lautra inferioara. Pipaie cu degetul ca s-ar putea sa dai de intrarea jack. Daca nu uitate in spate la conectori. Eventual intoace monitoroul invers ca sa vezi mai bine.

| Hoseas explică (pentru danutzu96):

Are gaurele multe in fata, insa nu am desfacut monitorul sa vad daca are boxe sau nu. Risc sa-l stric, ca si asa sunt foarte sensibile! Din afara, asa nu se vede daca are boxe!