| ionutz9912 a întrebat:

Am un monitor LG Flatron W1943SB, si dintr-o data ecranul a căpătat un fond albastru (s-a albastrit), am dat un system restore, iar după câteva restarturi nu mai puteam sa intru pe desktop fiindcă mi se restarta de la o eroare, un fel de BSOD. Am verificat daca toate mufele sunt băgate bine, le-am scos si băgat de mai multe ori, in unitate am 2 placi video, una integrata si una dedicata, la fel, le-am încercat pe amândouă dar degeaba, acum nici macar nu se mai aprinde monitorul, intra in standby si nu arata nimic, chiar daca la unitate se aude acel piuit după ce arata ca biosul e ok, daca ma puteți ajuta cu un sfat sau mai bine, cu o rezolvare are funda! Si nu vreau sa primesc raspunsuri de genul "dure la o firma care repara", acolo îmi va lua bani si eu nu prea îmi permit acum, de asta am apelat aici, mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Sa luam cu inceputul, incearca sa intri in quick bot sa introduci un DVD cu windows si sa incerci sa instalezi din nou windowsul, sa stergi partitia C:/ si sa creezi din nou, apoi instalezi windowsu

| ionutz9912 explică (pentru DjNick112):

Tu nu ai înțeles prietene, acum nu mi se mai deschide deloc monitorul, unitatea își face treaba dar pe monitor nu apare nicio imagineq

| DjNick112 a răspuns (pentru ionutz9912):

Daca zici tu ca ai probat 2 placi video, si treaba e aceeasi, s-ar putea sa fie de la procesor, scoate placa video, scoate memoria ram, si porneste, daca ai montat difuzorul in placa de baza ar trebui sa piuie, daca piuie trece de procesor si cauza ar putea sa fie alta daca nu piuie, cred ca la procesor ne oprim