| BBlackHearttt a întrebat:

Am un mouse Cyborg R.A.T 5 (Mad Catz) si pe langa mouse am o problema,am lasat o noapte aprins pc-ul iar cand m-am trezit cursorul nu se misca,beculetele de la Dpi si Mod erau aprinse,insa nu functiona,am dat restart la pc,iar cand s-a aprins calculatorul beculetele au ramas stinse,am crezut ca s-a ars,dar m-am dus la un prieten iar el merge perfect, deci stricat nu e ars nu e, ce sa aiba? USB-urile le-am incercat pe toate nu au nici ele nimic am probat cu stick-u si folosesc un mouse la 20Lei, intrebarea e de ce la prietenu meu merge si la mine numai vrea?
Am mai incercat sa dau la power option high + fara economisire energie la usb-uri si tot nu vrea.
Dau cu drag cea mai mare funda daca ma rezolva cineva.

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Cred ca e o problema cu driverele. Daca se pot dezinstala e bine, daca nu, atunci se instaleaza din nou driverele peste cele vechi, la fel ar trebui reinstalat si softul. Daca are cd se poate reinstala de pe cd sau de pe site, in functie de windows-ul instalat http://madcatz.com/downloads/

(o reinstalare de windows ar trebui sa rezolve problema, insa poate mergge si fara, daca se reinstaleaza driverele.)