| anonim_4396 a întrebat:

Am un mouse de la Asus, cred ca de pe la Craciun, si a inceput sa fie insuportabil.

Daca tin apasat orice click(Dreapta sau Stanga)Dupa putin timp ii da drumul fara sa-i dau eu.

Gen, daca trag ceva de pe desktop in alta parte si tin asa vreo 3-4 secunde, ii da drumul.

Uneori nu il tine nici o secunda.

Momentan nu pot sa cumpar altul, ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Dacă l-ai primit de Crăciun, ar trebui să fie încă în garanție. Contactează magazinul de unde a fost achiziționat și spune-le problema ta. De asemenea, dacă nu reușești, asigură-te că mai are suficientă putere bateria (dacă e un mouse wireless) și că este curățat corespunzător. Baftă!

| Kalone a răspuns (pentru ChristianKalman):

Salut, nu l-am primit, a venit la pachet cu noul PC, tot de la Asus..Si o sa incerc sa il curat pe dinafara, dar pe dinauntru nu ma bag sa-l curat.

| ChristianKalman a răspuns (pentru Kalone):

Atunci contactează-i pe cei de la ASUS sau pe cei de unde l-ai achiziționat, sigur e în garanție.