| DarkXeRo a întrebat:

De Craciun am achizitionat un router tp-link WR841N.Totul a fost bine pana acum.Dar am fost plecat o saptamana la bunici si au ramas parintii sa ca nu am avut de ce sa inchid routerul ca mai intrau si ei.Cand m-am intors am observat ca nu mai merge netul.Cablul de net l-am verificat la router si la pc si nu merge deci trebuie sa iau legatura cu rds.Dar din cate stiu routerul chiar daca nu are conectat cablul de net,ar trebui sa emita semnal nu ca sa mearga netul dar il am aprins si am incercat sa ma conectez la el,dar niciun dispozitiv din casa nu il vede on.Din ce cauza ar trebui sa fie. Ultima oara cand am stat pe el,functiona perfect,acum nu il mai vede aprins dispozitivele.Ce ar trebui sa fac? Din ce cauza ar fi? Eu nu cred ca are o problema hardware, ca asa nici nu s-ar mai aprinde.Cand il deschid, beculetele se aprind(cel de power si cel de wireless.Cel de cablu nu apare ca nu merge netu pe cablu.)Care ar putea fi problema? Ar trebui sa fie detectat de dispozitive. Daca ii dau drumu la pc mi se aprinde si beculetul ca am pc conectat la el.Va rog spuneti-mi care ar putea fi problema.

5 răspunsuri:
| muscleman a răspuns:

Daca nu se aprinde acel bec de la cablu inseamna ca nu vede cablu, e stricat cablu.

| DarkXeRo explică:

Si daca ar fi stricat nu s-ar mai aprinde beculetele.Pentru cablu ii chem pe cei de la rds si vad pe urma sa cad ce are routerul, dupa ce repar si cablul.
Ps:Nu am dat vina pe rds.Cablul este vechi si taiat si facute legaturi in zeci de locuri, deci ar cam trebui reparat de specialisti.

| DarkXeRo explică:

Am reparat cablul acum il vede, dar vad ca nu se aprinde cel de wireless.Ce ar putea avea nu stiu.

| VladStefan12 a răspuns:

Salut.Nu este problema de la RDS.Routerul tau este de vina. Daca mai are garantie du-l la servis. Sper ca te-am ajutat!