| Aalyn91 a întrebat:

am un Nokia 6700s si de fiecare data cand il deschid imi apare Nokia si dupa ecran alb se vede doar aia cu bateria.Am fost la service si a zis ca trebuie resoftat si costa 100 lei si vreau sa il resoftez eu iar problema mea este ca atunci cand pun USB in pc este in mod stocare de date dar mie imi trebuie pe Nokia Pc dar ecranul telefonului e alb.VA ROG SA MA AJUTATI! FUNDA MAREEE!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Una e să vrei și alta e să se poată face asta acasă. Real numai în service, deoarece procesul de resoftare nu e ca la Windows, necesita așa numite box-uri(chestii ce costă cât un Pc de gaming performant), care sunt stațiile de softare cu softurile de fabrică ale teefoanelor(așa făceam și noi la Nokia), deși conform cretinătațiilor de pe google care sunt postate acolo cu scopul de a vă face să vă stricați telefoanele, și cu scopuri de marketing(ca să vă faca să cumpărați antiviruși), acest lucru ar fi posibil.Succes

| Kylexy a răspuns:

Nu e treaba din soft e parte electronica defecta nu iti ia 100 lei pentru soft

| ChrissD a răspuns:

Nu ai ce face. trebuie sa te duci cu el la reparat pentru ca cu cat ip ti mai mult cu atat se va uza mai tare si pretul repartiei va costa mai mult ....si nu incerca sa ii repari singur.bafta.