| TheRaul556 a întrebat:

Am un notebook Hp Pavilion DV8000, dar mi se tot stinge. L-am demontat si am curatat coolerul, dar tot se stinge.Imi puteti da niste sfaturi pentru a face notebook-ul sa nu se mai stinga.

Răspuns Câştigător
| Misha_1025 a răspuns:

In general, probleme de acest gen vin de la sistemul de operare. Poate sa mai fie si de la sursa ( posibil tensiune mai mica sau frcventa scazuta). Acuma depinde si cum se stinge, daca se stinge total sau doar imaginea iar in cazul asta trebuie vazuta placa video. Incearca cu un prieten cu laptop sa se conecteze la notebook-ul tau si cu un program adecvat o sa gaseasca imediat unde-i buba. Poti pentru inceput sa bootezi de pe laptop-ul lui si in functie de rezultat continui sa cauti problema.
Mult succes.