| AleXAlExAnDrU03 a întrebat:

Am un Orange Dabi si nu merge sa bag pe el jocuri sau aplicatii de pe internet, cand descarc imi apare fisier necunoscut si nu merg instalate. Ce pot face? Va rog ajutati-ma Funda + Vot!

9 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Orange Dabi are sistem de operare proprietar, cel mai probabil aplicatiile pe care doresti sa le instalezi sunt incompatibile cu acesta. Iti recomand sa accesezi "Apps Store" din meniul telefonului si sa instalezi de acolo aplicatiile dorite.

Cu prietenie,
Orange Helper

| AleXAlExAnDrU03 explică (pentru OrangeHelper):

Salut! Nu merge sa accesez ''App Store "

| AleXAlExAnDrU03 explică (pentru OrangeHelper):

Am incercat descarcat toate jocurile de acolo si eu mai vreau si altele, ce pot face?

| OrangeHelper a răspuns:

Orange Dabi are sistem de operare proprietar, cel mai probabil aplicatiile pe care doresti sa le instalezi sunt incompatibile cu acesta. Iti recomand sa accesezi "Apps Store" din meniul telefonului si sa instalezi de acolo aplicatiile dorite.

Cu prietenie,
Orange Helper

| adrian280 a răspuns:

Da are sistem de operare propietar si apps store sunt cu bani si trebuie sa le iei in format vxp

| cali01 a răspuns:

Verifica daca din setari ii bifat sa accepte aplicatii care nu sant din android market... si aplicatile sa fie gen : jocuri.apk

| Elena_Bratu_1998 a răspuns:

Conecteaza.te la wifi, apoi acceseaza google si scrie vpx games. acolo poti scrie ce joc vrei si il poti instala. il cauti in manager fisiere la received si dai pe jocul dorit. si eu am Orange dabi si asa mi.am instalat fruit ninja sau stick run

| Amarinache a răspuns:

Creeaza o adresa android pentru a descarca

| Stana_Alexandru_1994 a răspuns:

Dar sunt cu euro.