| BudianDenis a întrebat:

Am un pc Asus, cu urmatoarele configuratii: AMD Athlon x2 5200+ 2. 7ghz, 2.5gb ram ddr2, placa video nVIDIA geforce 210 1gb.Problema este ca placa mea video nu'mi permite sa joc mai nimic nou, si as vrea sa o schimb cu un gtx 480.Merita? Sau sa cumpar un pc nou?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Placa video o poti pune fara probleme, dar tot nu ai sa reusesti tu sa joci mai nimic noi cu procesorul acela si doar cu 2.5gb de ram. Astea te vor trage in jos. Ori faci un upgrade de la athlon-ul acela la un quad si mai pui inca 2gb de ram, ori i-ati alt pc. Dar eu zic sa faci upgrade, te costa mai putin.

Bft!

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Desigur, mai ramine sa zici si ce quad isi poate pune el pe socket AM2...

| Treistariustar a răspuns:

Da merita sa o schimbi, poti incerca o placa video noua acum de bf cand sunt reduceri http://bit.ly/1zCmLgJ