| ToxicTpu a întrebat:

am un pc nu foarte performant pentru jocuri. Intel core i3 3,06 ghz 4 gb rami placa video nVIDIA gt440 512mb gddr5. credeti ca imi merg toate jocurile noi aparute si cele care vor aparea pe high sau macar pe medium?

Răspuns Câştigător
| sapunlichid a răspuns:

Bineinteles, ai un pc foarte bun. Placa video e cam slabuta incerca nVidia GT 430 de 1gb ca e ieftina si foarte buna, si o sa-ti mearga toate jocurile pentru cel putin un an toate jocurile aparute, poate chiar 2-3.

| IulianP a răspuns (pentru sapunlichid):

Cum dracu sa fie GT 430 1Gb mai performanta decat GT 440 512MB? Daca nu stii nu mai da sfaturi oamenilor doar de dragul de ate baga in seama.
@ToxicTpu - Ti-am recomandat la alta intrebare un sistem; mergi pe acela, pentru ca in bugetul tau este maxim.

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Cumpara o placa video de asta, http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ si iti vor merge toate jocurile la high-ultra pe full HD!

| SplaTy a răspuns:

Da!