| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Am un pc vechi pa care nu il folosesc dar vreau sa ii fac un "update", sa mearga mai repede, sa pot instala windows 8 si alte chestii de genul.
In prezent ruleaza: Windows 7
System Manufacturer: T-Systems PC Int. GmbH
System Model: T-Systems PC P4P800-VM
BIOS: BIOS Date: 10/07/05 10:31:31 Ver: 08.00.09
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2. 80GHz (2 CPUs), ~2. 8GHz
Memory: 1024MB RAM
Available OS Memory: 1014MB RAM
Page File: 842MB used, 1195MB available

Nu stiu ce ar trebui sa ii schimb sau sa adaug, eu cred ca placa de baza, memorie ram etc.
Imi puteti spune concret ce imi trebuie.
DAU FUNDA.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

La ceea ce ai scris w8 nu e compatibil cu pc-ul tau. fa un format si instaleaza windows 7 starter sau cel mult home basic. sa fie versiune de 32 bit. daca ai de gand sa schimbi placa, ram, etc, mai bine monteaza unul nou in functie de banii ce dispui.

| CosminAlex1999 a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 1GB Ram pentru utilizare. deci nu o sa iti mearga windows 8.Incearca sa il maresti.