| AlexAttac a întrebat:

Vreaus sa cumpar o placa video noua pentru calculatorul vechi. Placa noua trebuie sa respecte anumite cerinte, vreau sa o folosesc pentru windows 7 home premium. Nu trebuie sa fie cine stie ce, nu vreau sa o folosesc pentru Gaming. Pc-ul este: Operating System: Windows 7 Home Premium 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_rtm.101119-1850) Language: English (Regional Setting: English) System Manufacturer: T-Systems PC Int. GmbH System Model: T-Systems PC P4P800-VM BIOS: BIOS Date: 10/07/05 10:31:31 Ver: 08.00.09 Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2. 80GHz (2 CPUs), ~2. 8GHz Memory: 1024MB RAM Available OS Memory: 1014MB RAM Page File: 808MB used, 205MB available Windows Dir: C:\Windows DirectX Version: DirectX 11

3 răspunsuri:
| ombladon112 a răspuns:

Salut Alex!
Ai aici o multime de placi video la preturi super cu livrare gratuita a 2-a zi.
http://bit.ly/J10IbK

| AlexAttac explică:

Intrebarea este: placa video trebuie sa respecte anumite cerinte, adica soket, frecventa etc..Si daca este compatibila cu placa mea de baza T-Systems PC P4P800-VM

| ValiNicolae a răspuns:

Iti merge windows 7 pe el am avut si eu un pc cu 128 mb la placa video si aveam aero effecte. daca ti-am fost de ajutor funda