| FloriinZEW a întrebat:

Salut, TPU!
Am un procesor AMD Sempron LE-1150 de 2.0 GHz, însă este foarte slab, performanţa în jocuri este slabă, PC-ul se mişcă greu. Am 3.0 GB Ram şi o placă video ATi Radeon HD 2600 PRO. (512 mb).
Doresc să-mi achiziţionez un procesor AMD Athlon 64 x2 6000+ (dual-core). Din câte am auzit este destul de ok pentru socketul meu (socket AM2), vreau să aud părerea unor buni cunoscători în acest domeniu. Merită achiziţia? Ţin să precizez că vreau să am o performanţă în jocuri cât de cât decentă.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si placa video? Care e amarata rau...

| Jipa95 a răspuns:

Degeaba faci upgrade-ul la procesor cat timp placa video este o prastie, in locul tau eu m-as axa pe o placa video.

| clasz a răspuns:

Si procesorul e cam slab. Eu am 512 MB RAM si procesorul e un pic mai bun decat al tau, insa imi merge ca nou. Daca ai probleme la jocuri cauta intai cerintele de sistem, ca multe jocuri cer procesoare de cel putin 2.4.