| Andrei_Denis_1999 a întrebat:

am un procesor Intel Pentium G860 Dual core SandyBridge de 3. 0Ghz și o placă video geforce gt 630. Aș vrea să-mi achiziționez un Asus nVIDIA geforce gtx 750 TI 2GB OC 2x WindForce, căci gt 630-ul nu prea mai duce ultimele jocuri.

Întrebarea mea este că dacă îmi achiziționez gtx-ul se va produce un bottleneck in PC?

2 răspunsuri:
| TacaPaca a răspuns:

Iti trebuie de asemena o placa de baza si o sursa pe masura. vezi compatibilitatea cu PDB si cu procesorul si sa ai o sursa destul de puternica sa iti tina toate componentele.

| Andrei_Denis_1999 explică (pentru TacaPaca):

Am 4GB de rami, placa cere 2GB, placa de baza compatibila si sursa de 550W care urmeaza sa o schimb caci a inceput sa faca urat de tot.
Intrebarea ramane valabila de bottleneck, deci care e raspunsul?