| Tarcatu a întrebat:

Am un router wireless care se numeste o2, e din Germania.:Am introdus toate cablurile unde trebuie cum imi arata manualul si l-am pornit.Pe telefon mi se conecteaza la wifi dar cand intru pe un site, pe orice site, imi intra pe site-ul celor care au facut aparatul.Si inca o problema, Cand vreau sa accesez adresa ip pe care trebuie sa imi pun o parola la wifi nu imi intra pe nici o adresa. In manual imi scriau 2 adrese dar pe nici una nu intra. ce e de facut, dau funda!

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Aia e problema! Routerul ala poate fi folosit numai cu datele pe care ti le trimite operatorul (in cazul tau, O2), intr-o scrisoare, dupa ce te abonezi la el. In Germania, asa functioneaza routerele. Sunt codate de catre operatori.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Router-ul este codat pe reteaua O2 (Oxigen, de acolo vine simbolul acela). Nu va functiona in Romania.

| mariamarialove13 a răspuns:

E slab routerul... nu ai ce face
... si eu am avut un router slab, dar mi-am cumparat altul

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns (pentru mariamarialove13):

Habar nu ai despre ce vorbesti.

| suntserios a răspuns (pentru mariamarialove13):

Cica e slab routerul...lol