| ѕlαѕհ a întrebat:

Salut, am un ONT ZTE (model ZXHN F620) de la Digi si am incercat sa conectez cablul de retea din ONT (LAN1) la un router wireless, dar nu imi da internet in router. Stie cineva de ce din ONT merge internetul doar pe PC cu user si parola?
Tot din LAN1 (ONT) am incercat sa conectez cablul de retea si in TV si nici TV-ul nu recunoaste IP-ul. Am incercat sa accesez 192.168.1.1 pentru setari ONT si nu merge linkul.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheamă i pe cei de la rds sa iti configureze ei ruterul, altfel nu o sa meargă

| Wr3nch a răspuns:

Il conectezi la portul wan de la router, nu in lan 1.

| ѕlαѕհ explică (pentru Wr3nch):

In portul Wan de la router conectez un capat de la cablu, dar celalalt capat care intra in ONT, il folosesc in LAN1. ONT nu are Wan.

| Wr3nch a răspuns (pentru ѕlαѕհ):

Pai da. si dupa accesezi routerul nou pe pc folosind adresa locala si il configurezi. Nu e plug and play, sa mearga direct. Ar trebui sa gasesti IP-ul local pe hartiile de la router sau daca cauti modelul pe net.