| Visrass a întrebat:

am un s2 plus si vreau sa ii fac resetarile generale, mi se sterg toate aplicatiile daca fac aceste resetari, cum fac sa le salvez in calculator si dupa ce resetez sa le pun inapoi pe telefon?

7 răspunsuri:
| sickoffallthings a răspuns:

Ai nevoie de cablu USB pentru a le transfera în PC. Iar apoi le muţi la loc. Nu ştiu dacă funcţionează...Sau le muţi pe cardul SD şi apoi îl scoţi din telefon.

| MoxiMonny a răspuns:

Descarci airdroid si le pui prin wifi in pc

| Visrass explică (pentru MoxiMonny):

Sigur daca copiez airdroid in pc si dupa il pun la loc mi se salveaza aplicatiile si jocurile?

| LTAA a răspuns (pentru Visrass):

Cel mai bine incearca mutarea aplicatiilor pe un card MicroSD!

| Visrass explică (pentru LTAA):

Unde le gasesc in telefon ca sa le mut? ca am si card microsd... cum se numeste folderul?

| Kiwibv a răspuns:

Deci. Iti downloadezi un program de backup cu care iti faci backup la aplicatii ( contacte telefon etc )

pentru video poze etc... mai bine le copiezi pe card si stii ca le ai acolo mereu.

Ce nu stiu sa iti zic sigur e daca prin backup reusesti sa iti salvezi jocurile si chestiile de genu ( salvarile de la joc )
Oricum un joc de pe play odata cumparat iti poti downloada dupa aceea pe gratis deci aici nu este o pb.

Daca ai jocuri care vrei sa le cumperi si nu ti se par accesibile iti recomand ca dupa reset sa iti bagi de pe apkmania.com

iti downloadezi apk installer ( instalare in pc ) apoi downloadezi jocurile de pe apkmania.com si le instalezi.
Daca nu te descuri sunt tutoriale pe youtube tongue

BFT tongue

| Carare_Paul_1998 a răspuns:

toate fisierele si aplicatiiile sau ca mai ai in telefon le copy pe Pc iar dupa ce ai terminat cu telu le pui iar dar jocurile/aplicatiil trebuie instalate din nou. sper ca iti ie de folos