| BogdanAndrei42 a întrebat:

Salut Tpu.Am un Samsung galaxy s3 neo dar vreau sa compar acest telefon cu:iPhone 7 plus sau Samsung galaxy s3 neo? Sau:Samsung galaxy s3 neo sau Samsung galaxy s7 edge? Pls sunt curios sa aflu. Funda! (P.S.Nu vreau raspunsuri gen:Nici nu poti compara sau las-o balta.) Breau si specificatii-le lor.(Si sa imi spuneti daca e bun Samsung galaxy s3 neo.)

4 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/......mpare.php3

Galaxy S3 e un telefon bun, insa cu trecerea timpului apar noi modele de telefoane mai performante.
S3 are numai 2G si 3G, iar 7plus si S7 edge au si 4G, util pentru internetul mobil.
S3 nu e rezistent la apa, dar are baterie detasabila care se poate schimba usor. Bateria cea mai mica e la S3, 2100mAh, urmeaza 7plus cu 2900mAh apoi S7edge cu 3600mAh.
Ecranul cel mai mic si cu rezolutia cea mai joasa e la S3, apoi urmeaza 7plus si S7edge care are si cea mai mare rezolutie.
S3 si S7edge au ecran amoled care se degradeaza mai usor in timp, rezista mai putin la caldura si pot sa ramana imagini fantoma pe ele daca o imagine e lasata nemiscat mult timp pe ecran. 7plus are ecran IPS mai rezistent in timp.
Procesorul cel mai puternic il are S7Edge. Card de memorie suporta doar S3 si S7.
Sistemul de operare Android pe S3 si S7, iar pe 7plus e iOS.
Androidul e mai prietenos si se gasesc mai multe aplicatii de instalat.
Camerele sunt asemanatoare pe S7 si 7plus. 7plus are in plus zoom optic 2x. S7edge se descurca mai bine in lumina scazuta si are culori mai vii.

Daca ar fi sa aleg, as alege s7edge (procesor mai puternic, Android, camera foto mai luminoasa, baterie mai mare, incarcare rapida, accepta card de memorie), dar depinde de preferintele fiecaruia.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Serios? Samsung S7 e foarte tare, dar serios acum, iPhone 7 plus? Costa un miliard de bani și e foarte asemănător cu iPhone 6. Deci ia-ți iPhone 6.

| Gerard9965 a răspuns:

Eu iti recomand Samsung S7. Eu mi l-am achizitionat si sunt mult prea multumit de el! Pozele sunt super, are slot de card, rezistenta la apa si senzorul de amprenta e super rapid

| nikname a răspuns:

Cauta pe gsmarena!