| Valentin1710 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy s4 mini Android 4.4.2 Kitkat actualizat din setari-mai mult- despre telefon-actualizare software.
Problema este urmatoarea.Cand activez functia smart stay simbolul "ochisor"apare timp de 2 secunde, iar dupa dispare dar nu merge daca ma uit la camera ecran se inchide.
In mod normal ecran nu trebuie sa se inchida.
Mentionez ca functia o folosesc in conditi cu lumina suficienta si dispozitivul este tinut fix si indreptat sus.
Cum pot rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Papitoiarfistiphone a răspuns:

Downgrade la 4.2.2
1.downloadezi firmawereul de pe sammobile.com sau cauti pe google
2.Instalezi odin cea mai noua versiune.
3.introduci telefonul in pc si instalezi driverele ducandu-te la settings developer options si activare. Daca intampini erori descarci pe pc Samsung kies 3
4.Pui telefonul in download mode tinand minus volume home si power button
5.Il bagi in pc si deschizi odin asteapta dupa aceea sa se faca o casuta galbena.
6.La odin apesi pe pda si introduci firmwareul apoi apesi start si in 10 min telefonul este downgradat si merge totul ca inainte dar sa renunti la kitkat pentru un senzor eu n-as face-o

1 răspuns: