| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am Vodafone Smart 4 mini si are pe el Android 4.2.2 JellyBean si vreau sa trec la ultima versiune de 4.4.2 KitKat. Am incercat sa intru in setari si sa ii dau actualizare firmware si imi zice ca 4.2.2 e ultima versiune. Funda pentru cine imi spune exact cum sa trec la ultima versiune. (NU VREAU LAUNCHERE, vreau versiunea firmware)

Răspuns Câştigător
| andyeyes99 a răspuns:

Nu prea ai cum sa bagi firmware-ul Original 4.4.2 pentru ca nu exista, dar sunt cativa baieti care se plictisesc si fac Custom ROM, un android care este optimizat si pentru telefoane pe care nu au aparut actulizari. Este ceva mai greu de instalat si garantia de la telefon se duce, ceea ce nu e bine pentru ca exista o posibilitate sa nu reusesti sa instalezi acel Custom ROM cu succes. Sper ca te-am ajutat.

| hp8510p a răspuns (pentru andyeyes99):

Firmware-ul nu exista pentru acel telefon...dar firmware-uri originale 4.4 sunt, dar nu pentru toate telefoanele, doar pentru cele care pot sa faca fata versiunii

1 răspuns: