| Leonis2014 a întrebat:

Am un Samsung galaxy note 2 gt n7100 si are android 4.3, normal ar trebui sa aiba 4.4.2 acum! Dar cand ii dau actualizare de software imi zice ca "dispozitivul a fost modificat, actualizarile nu sunt disponibile"! Cum ii pun 4.4.2 kitkat! Dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Samsung ofera actualizari pe regiuni. Sunt regiuni care primesc imediat update, altele care primesc si dupa 2 ani...
La tine probabil ca nu e varianta care sa primeasca prea rapid. Daca vrei, te pot ajuta sa instalezi ce vrei tu, dar doar neoficial, deci ai mici sanse sa pierzi garantia.

| rooolaaand a răspuns:

@sltlp
Are dreptate. Eu am note3 si mi-am pus 4.4. 4kitkat
E super jmek dar am pierdut garantia
Leonis, daca vrei update-ul cauta tutoriale pe net cum sa ti-l faci
Nu e asa greu