| JustCooL a întrebat:

Salut TPU
Am un Samsung Galaxy xCover cu android
De fiecare data cand instalez ceva dupa "google play" intra in memoria telefonului si dupa un moment numai pot sa instalez nimic deoarece imi zice ca nu am suficient spatiu
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Cel mai bine este ca dupa instalarea aplicatiilor sa te duci acolo la "Elimina aplicatie" si sa dai click pe o aplicatie. Dupaceea sunt: (STERGE DATE, DEZINSTALARE si este si MUTARE pe CARDUL SD). Dai click pe "Mutare pe cardul SD" si astepti mutarea aplicatiei.

Alta optiune nu ai cum ca sa instalezi direct pe card. Funda!

| JustCooL explică (pentru RareşTPUro):

... "Alta optiune nu ai cum ca sa instalezi direct pe card" sunt si altele daca nu stii dc mai scrii? doamne