| JustCooL a întrebat:

Salut TPU

Am un Samsung Galaxy xCover cu android

De fiecare data cand instalez ceva dupa "google play" intra in memoria telefonului si dupa un moment numai pot sa instalez nimic deoarece imi zice ca nu am suficient spatiu

Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| TheHellBoyHB a răspuns:

E din cauza aplicatiei sau din cauza memorie din telefon (e mai mica de 20 GB)

Pt remedierea problemeicumparati un card de minim 1GB

| JustCooL explică (pentru TheHellBoyHB):

Am card de 32 de GB e de la memoria interna numais crie daca nu stii copile

| TheHellBoyHB a răspuns (pentru JustCooL):

Sii? Intra in SETARI APLICATI GESTONARE APP si acolo intri in CARD SD! le bifezi pe toate si imediat iti eliberezi 2 sau 3 GB!