| AlexBoy88 a întrebat:

Am un Sistem Desktop facut pe piese noi.
Are un procesor Intel Core 2 Duo 4500 2. 20GHz.
4 Gb Rami DDR 3
Placa Video Asus Navidia GT 440 1Gb 128 bit DDR 5.
Hard-Disk de 500 GB 7200RPM WD Blue Sata 3 16Mb.
Cooler procesor Intel 3200RPM max.
Si Sursa nu mai stiu dar am dat 3 Mil pe ia.
Ce parare aveti despre acest Sistem e bun pentru jocuri?
S-au mai trebuie imbunatit?
Dau

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

E foarte bun, pentru gaming eu ti-as recomanda un AMDwinking de preferinta unul din seria FX happy dar deocamdata e bun acesta

| AlexBoy88 explică (pentru M1hai):

Si cam cat costa un AMD mai bun pot sa dau max 700 lei

| anonim_4396 a răspuns (pentru M1hai):

Lasan la o parte comportamentul libidinos, mintind-ul pe respectiv ca are un sistem foarte bun cand acesta nu e nici macar middle-end, pe ce iti bazezi recomandarea cu AMD? Nu am mai auzit un specialist IT recomandand AMD de vreo 4 ani asa ca sunt foarte curios.

| M1hai a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu iti permiti piese pentru pc, de zeci de milioane! 1 nu inseamna ca toata lumea are bani!, si configuratia duce orice joc, ori la medium ori la low! deci tu nu fa acuzatii la adresa mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru M1hai):

E irelevant daca am bani sa imi cumpar Alienware sau daca am un calculator vechi de 10 ani, nu despre mine se discuta aici. Baiatul a intrebat ce parere avem despre calculator iar tu i-ai spus ca e foarte bun, ceea ce e foarte departe de adevar. Si nu, cu siguranta nu "duce" orice joc. Si pe multe dintre cele pe care le va "duce", vor fi nejucabile.

Nu mi-ai raspuns la intrebarea referitoare la AMD.

6 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Este pun pc-ul doar procesorul cam slabut

| veselie a răspuns:

Wow ce teapa ai luat, alea sunt piese vechi de 3-4 ani.