| Rambokay a întrebat:

Am un Sony Ericsson Xperia X8 cu android 2.1 un pic modificar, cu alt aspect si nu pot sa mut aplicatiile pe Sd Card. Ce pot sa fac ca sa le mut? Dati-mi va rog si cel mai mic detaliu iar explicatia voastra sa fie detaliata. Funda pentru cel mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| BANN3R a răspuns:

Link2SD, foloseste aplicatia asta, dar telefonul trebuie rootat am impresia.
Adica trebuie sa ai acces de root pe telefon. mai bine iti pui android 2.2 decat sa iti modifici 2.1
http://www.xperia-x8.com/tutorial-how-to-root-sony-ericsson-xperia-x8/

| Rambokay explică (pentru BANN3R):

Daca ii fac root esti sigur ca merge?

| Rambokay explică (pentru BANN3R):

Da-mi si mie id tau de mess ca sa vb

| BANN3R a răspuns:

Http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8579902#post8579902

fa ce e acolo, dar intai incearca sa copii link2sd de pe market poate iti merge direct, daca nu fac ce zic aia pe forum. Degeaba iti dau id meu. nu am cum sa te ajut eu. Citeste acolo si o sa reusesti. AM facut si eu asta acum vreun an la un LG si am reusit. dar a trecut timpu. nu as putea sa iti explic cum am facut. asa ca ti-am dat link

| BANN3R a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=hP2KDMuT9CU, am mai gasit si asta. verifica si aici poate ai softul ca asta