| Louys a întrebat:

Am un telefon J7 2017 si am un abonament la Digi Mobil.
Incerc sa folosesc internet 4G, dar nu merge, imi tot apare H+.
Am activat din setari LTE, am incercat sa fac un APN nou, am apelat *111#, dar spune ca 4G este deja activat, doar ca nu este.

Stiti cum sa pot folosi 4G?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate in zona ta DIGI nu are semnal 4G. Intreaba la rel cu clientii

| Louys explică (pentru sierra1):

Are, ca sunt altii care au si sunt in aceeasi locatie cu mine.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Contacteaza operatorul poate fi o problema de la ei in acest caz.

| ziftode a răspuns:

Unde esti FIZIC, si, calatoresti vreodata?
ai un prieten care are 4g in timp ce e in acelasi loc cu tine?
poti sa pui alta cartela de la alt provider care sigur are 4g? (cum ar fi un prieten care, inainte de a scoate cartela din telefonul lui e connectat 4g)

cam astea ar fi testele ca sa iti dai seama daca prolema e din telefon sau din retea

| Ciubotaru_Cezar_Paul_1970 a răspuns:

Mergi in setari la date mobile si selectezi acolo 4g in loc de h+! Conteaza si de zona in care esti si cat de puternic e semnalul

| Louys explică (pentru Ciubotaru_Cezar_Paul_1970):

Am incercat, scrie LTE/3G/2G, dar tot H+ ramane.