| bibi5961 a întrebat:

am un telefon Nokia 5800 xpress music, are card de 2 gb tine o zi bateria daca vorbesti ceva mai mult la el. as vrea sa-l vand, cat credeti ca iau pe el? daca e si cineva interesat sa-l cumpere, il astept happydau funda, multumesc

12 răspunsuri:
| emil11 a răspuns:

Depinde de ore vorbite si aspect, poti sa il dai maxim cu 250 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti lua mult, cam in jur de 100-150 lei. Problema e ca nu tine bateria, telefonul poate sa fie super destept. Insa daca nu isi indeplineste functia de baza - cea de telefon, de inlesnitor al comunicarii - tot degeaba. Cu 100 lei iei un telefon nou la care tine bateria 3-4 zile. Scapa cat mai repede de el, nu conteaza cati bani iei pe el - ideea e sa il dai pentru ca altfel vei ramane cu el...

| pnker a răspuns:

Depinde si cat de ingrijit e, dar in cel mai bun caz poate scoti 250-300 de lei pe el

| pnker a răspuns:

Mai bine ai mai pune ceva bani si ai lua un galaxy ace sau ace plus. Iti garantez ca nu iti va parea rau. Decat sa iei un smartphone low-cost si sa fi dezamagit de el mai bine mai astepti putin si iei unul de care sa te poti folosi mult timp.

| bibi5961 explică (pentru pnker):

Telefonul precizat de mine, de fapt este al fratelui meu, eu am un galaxy ace. singura nemultumire a mea la el, este ca nu pot instala foarte multe aplicatii pe el din cauza memoriei mici interne pe care o are. l-am root-at si pot sa mut aplicatiile pe sd, insa tot ramane cativa mb pe memoria telefonului si putin de la o aplicatie, putin de la alta, si mi s-a cam umplut memoria telefonului, si nu stiu ce sa-i mai fac. daca ai vreo idee, te rog... spune-mi ce ar trebui sa fac, in rest, sunt super multumit de el

| pnker a răspuns (pentru bibi5961):

Si eu am galaxy ace plus dar la mine memoria interna e de 3 gb si nu am probleme de genul. Dar poti sa muti aplicatiile pe SD si fara sa il root-ezi. incearca sa muti din gestionare aplicatii. poate reusesti sa economisesti ceva spatiu. La mine fiecare aplicatie isi salveaza maxim 2 mb in memoria telefonului si avand in vedere ca Ace-ul are 157 de mb memorie interna ar trebui sa fie de ajuns. Verifica sa nu ai nimic alt ceva in memoria telefonului, gen poze, muzica, etc.

| bibi5961 explică (pentru pnker):

Imi dai te rog idu tau sa vb pe mess?

| pnker a răspuns (pentru bibi5961):

Trimite-l tu pe al tau pe privat ca vad ca pe mine nu ma lasa din cauza "statutului de junior " laughing))

| Cubber a răspuns:

Pe Nokia 5800 xm poti lua maxim 300 de lei.Cauta pe okazii, mercador, tocmai si vezi cam cum sunt preturile si te orientezi dupa cum arata, ce ai la el..etc.De obicei se da la 250-280 cam asa.
P.S. Daca vrei sa iti iei alt telefon te sfatuiesc sa iti iei ceva cu Androidbig grin!

| bibi5961 explică (pentru Cubber):

Exact la asta ma gandeam, un Samsung galaxy mini, gio ceva de genu; oare care o fi mai bun? si alte modele asemanatoare

| Cubber a răspuns (pentru bibi5961):

Galaxy Mini am avut eu pana acum 1 saptamana, l-am vandut cu 310 lei...Nu am putut lua mai mult pe el.Galaxy gio e mai bun decat galaxy mini deoarece are procesorul de 800 de Mhz si iti vor merge mai repede aplicatiilebig grin Daca vrei sa iti iei, ia-ti Gio, daca nu, si Galaxy Mini e foarte bun!happy

| FcSb_Edyy_1989 a răspuns:

Ofer 1 milion, bateria costa aproape 1 milion si as iesi in dezavantaj, id-u meu edyjeffhardy