| Gabryel133 a întrebat:

am un TV Philips full HD de 80 cm si vreau sa vad filme pe el cu ajutorul stick-ului USB, problema este ca subtitrarea este foarte ciudata cred ca nu recunoaste caracterele sau ceva. Habar n-am, eu iau filmele de 1080p si le pun subtitrarea singur, pe pc nu are nicio problema dar pe TV, cum am mai spus nu recunoaste multe caractere, in loc de o subtitrare normala sunt cuvinte care nici nu le inteleg...

4 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Modelul exact al televizorului? si iti spun daca merg filme cu subtitrare pe el! teoretic daca nu iti vede subtitrarile poti incerca cu un program pe pc sa le implementeze direct pe film, si atunci o sa vezi subtitrarea.

| Gabryel133 explică (pentru Atotstiutorul):

Un program ca de exemplu? happy

| gelu1970 a răspuns:

Ceri prea mult unui tv.
in pc reproduci filmele cu media player classic sau cu bsplayer care au aceasta posibilitate. reproductorul implementat in tv foarte probabil ca nu ajunge la ceea ce vrei.
utilizeaza tv ca display, si reproduci filmul cu pc.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Salut, da-i la optiuni si gasesti acolo set caractere si da-i pe europa centrala.