| nopainkiller a întrebat:

Am un TV Toshiba, si as dori sa il actualizez!
1. Vreau sa stiu daca sunt riscuri!
2. Vreau sa imi lasati un link video cu procedeul!
3.De ce este nevoie pentru al actualiza!
Astept raspunsuri! Apreciez faptul ca faceti tot posibilul sa imi raspundeti!
Raspunsul cel mai bun va primi funda!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Orice actualizare trebuie facuta atunci cand dispozitivul (televizor, telefon, tableta etc) intampina o problema pe care numai update-ul o poate rezolva.
Multi fac actualizarea dintr-un simplu moft, iar riscurile trebuie asumate:
dispozitivul nu se mai deschide, se blocheaza, se restarteaza, merge mai greu.
Daca televizorul functioneaza cum trebuie, nu are nevoie de actualizari.
Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

| nopainkiller explică (pentru dannyel86):

Mersi! Raman la vechea versiune! Insa eu m-am gandit la o actualizare deoarece am intampinat ieri o problema! Am descarcat ieri un film(Max Steel-2016) si imi zicea ca fisierul e inacceptat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru nopainkiller):

Actualizarile sunt benefice pentru orice dispozitiv. Nu cred ca le-ar mai concepe daca nu ar fi ok. Si riscurile sunt totusi garantate de producator adica, le descarca in mod automat televizorul din functia meniului. Nu le-ar mai concepe daca nu erau benefice, sigur sunt pentru anumite caracteristici, diminuare lag, si toate cele!

| dannyel86 a răspuns (pentru nopainkiller):

Filmul nu poate rula, intrucat e vorba de un format video pe care dispozitivul nu il recunoaste.
Gasesti in cartea tehnica sau in meniul lui formatele video suportate.
Va trebui sa cauti un Max Steel 2016 intr-un alt format sau macar cu o rezolutie suportata (inferioara, bineinteles).