| klaudya13 a întrebat:

Vreau si eu sa imi actualizez versiunea de android, dar nu stiu cum sa fac. Am android 4.2 jelly bean, dar de la un timp tot imi apare pe telefon ca trebuie sa imi actualizez versiunea. Spunetimi si mie va rog cum procedez ptr a.mi actualiza versiunea.dau funda :*

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai in primul rand, conecteaza-te la o retea wi-fi stabila, sa nu se intrerupa netul. Apoi, intra in setarile telefonului, iar ultima optiune cea de jos ''despre telefon'' va trebuii sa intrii acolo. Ok acum dupa ce ai intrat prima optiune va fi ''actualizari software'' unde trebuie sa dai pe ea. Vei avea un buton pe care trebuie sa dai sa-ti gaseasca verisiunea, telefonul o va descarca si instala.
Bft! happy

| Nutzuu a răspuns:

Depinde de telefon, posibil pentru a face asta trebuie sa te conectezi la un pc!