| Radu231 a întrebat:

Am urmatoarea problema la laptopul HP Pavilion g6-2240sq, pur si simplu nu pot sa schimb pe placa video dedicata(radeon hd 7670m), in device manager imi da la driver eroarea: code 43, imi apare ca placa video principala Intel hd graphics 4000.
Cum pot sa schimb pe placa video dedicata sau cum sa imi fac driverul de la aceasta sa mearga(am win 8-32 bit)
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Simplu. instalezi driverul placii video dedicate. nu te descurci, id mess sprintaroiuflorin

| Radu231 explică (pentru florin1979):

Am incercat asta dar pur si simplu nu functioneaza tot nu mi-o da ca placa video principala

| florin1979 a răspuns (pentru Radu231):

Intra in bios si da reset, adica load to default settings sau optimal settingg, in fine depinde de la bios la bios denuminrea. salveaza si exit

| Radu231 explică (pentru florin1979):

Tot nu functioneaza...iar cand intr-un joc imi spune ca am doar 27mb memoria la placa video.

| Radu231 explică (pentru florin1979):

Uite eroarea: Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Eu zic ca este tot driverul 100%. iti dadeam pe mess un program care cauta driverele lipsa sau le updateaza pe cele existente. daca nu vrei, sa fii sanatos happy

| relian a răspuns:

Ce procesor ai la laptop? Daca este Intel i atunci nu ai ce schimba pentru ca intra automat cind una cind alta fctie de ce faci tu cu calculatoul la momentul respectiv.Nu ai ce seta daca este Intel i3 sau i5 sau i7.Aceste procesoare au integrate in ele o placa video pe care o foloseste automat sau tot timpul daca doar pe asta o are laptopul.Dca cum zici tu mai ai inca o placa video atunci ai doua si ele se schimba automat.Asta daca este laptop cu procesor i asa cum am zis. Daca e asa atunci eroarea este de undeva din instalarea driverului sau a windowsului. Daca nu ai i procesor atunci nu stiu.Dar mai mult ca sigur ai procesor i daca spui ca placa video se numeste HD graphics 400.Aia este video din procesor.Deci e ceva cu windowsul tau sau cu placa video dedicata.Dar vad ca spui ca iti arata ca ai doar 27 mb video ceea ce nu are cum.PLaca aia incorporata cred ca are ori 32 ori 64 mb.Ai ceva probleme de instalare zic eu.

| TaviMen a răspuns:

Fa-ti de cap cu tot cu laptop