| DutuLike a întrebat:

Am Windows 7 si vreau sa instalez Windows XP, dar nu stiu ce drivere trebuie sa am.Eu stiu ca exista drivere pentru placa de sunet si pentru placa vieo.Mentionez ca nu am CD-uri cu driverele calculatorului.Ce mai trebuie sa descarc pe langa aceste 2 drivere ca sa pot sa instalez Windows XP?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti in pauza de la Dragoste si Sex si te-ai gandit sa-ti rezolvi pc-ul? Ceea ce doresti tu nu se poate rezolva de un novice ( si) in acest domeniu.Te sfatuiesc sa chemi pe cineva care se pricepe.

| WholeWorld a răspuns:

Daca nu detii niciun driver trebuie sa faci urmezi urmatori pasi.
1.Afla ce placa de baza ai (model)
Poti folosi everest.
2. Dupa ce ai aflat modelul intra pe site ul producatorului si downloadeaza toate driverele necesare pentru WINDOWS XP.
3. Salvezi Driverele pe un USB/CD si sa fii atent sa downloadezi driver pentru placa de retea.
Este foarte probabil sa nu poti accesa netul si sa fie necesar un driver pentru placa de retea.
Pentru orice masura de precautie pregateste si un stick bootabil /DVD cu windows 7 in caz ca apar probleme gen imcompabilitati drivere sau in caz ca nu o sa poti instala driver ul pentru placa de retea.
Driverul pentru placa video il poti lua separat de la site ul producatorului.
Iar restul iei de la placa de baza.

| zoof a răspuns:

Uite aici ceva simplu de folosit si foarte bun "DriverPack Solution 11 R166W & Drivers Installer Assistant", eu il folosesc de cand a aparut.