| DutuLike a întrebat:

Am Windows 7 si vreau sa instalez Windows XP, dar nu stiu ce drivere trebuie sa am.Eu stiu ca exista drivere pentru placa de sunet si pentru placa vieo.Mentionez ca nu am CD-uri cu driverele calculatorului.Ce mai trebuie sa descarc pe langa aceste 2 drivere ca sa pot sa instalez Windows XP?

2 răspunsuri:
| octha a răspuns:

Placa video, placa de sunet, placa de retea.cam astea sunt cele care se instaleaza. daca sistemu tau e mai vechi, adica sa zicem de vreo 5 ani cred ca nu o sa-ti ceara neaparat instalarea acestor drivere, dar o sa ai nevoie de ele.in primul rand placa de internet, dupa restul se pot lua si de pe net.zic de palca de net ptca am patit-o cu un laptop si am incercat si browsere, si alte chestii, pana mi-am dat seama ca e placa de netbig grin

| fabianburdea a răspuns:

Windows XP se instaleaza pe net simplu isi trebuie CD simplu fara DVD simplu ca la toate