| AlexandruPNV a întrebat:

Am windows 7 ultimate pe PC insa nu am sunet. Jos, pe bara de start, imi arata difuzorul dar il arata cu un X. Ce e de facut? Ce driver audio trebuie instalat pentru a functiona sunetul? Astept raspuns. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Te uiti la ce placa de baza ai, ii scrii numele pe google +drivers sau drivers download si o sa iti apara siteul oficial al firmei respective pe care intri si o sa iti apara si de unde sa iei driverele.

Ceva gen : https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=asrock+960gm+u3s3+fx+drivers. Daca dai clicl pe a 2-a pagina din rezultate o sa te duca direct in locul de unde poti lua driverele placii de baza. Bafta!

5 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Driverul audio trebuie sa il ai instalat daca ai windows 7, intra la Start - Control panel - Hrdware and Sound - Sound si de acolo uitate la fiecare daca nu e dat la minim sunetul

| neutrino a răspuns:

Adesea Windows 7 nu instaleaza si driver-ul audio necesar si corespunzator. Vezi ce placa de sunet ai si apoi intra pe adresa producatorului si ia-ti driver-ul de care ai nevoie.

| K0sti a răspuns:

Driverul placii de baza! Complicat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti arata X ca nu ai conectat macar o boxa la el laughing

| Cornel_Videa_1967 a răspuns:

Salut.Fi atent.Eu am patit-o anul trecut.Mergi aici si descarca driver checker etc omul are de toate cu serial.
In plus la mine a mers super din prima, am instalat driverul si mi-a gasit problema.
La prietenul meu a mers din a doua.
Adica a instalat windowsul si dupa aceea driverul.Intra aici:
http://downloadersoftware2014.webs.com/