| flavyusR a întrebat:

La un windows 7 ultimate original cumparat,dupa ce l-ai instalat iti da vreun driver spre exemplu de sunet, sa fie gata instalat sa nu il mai instalezi tu.Dau funda pentru primul raspuns.

8 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Da, de obicei instaleaza el tot ce e nevoie, iar daa nu gaseste un driver, de exemplu, pentru camera web, cauta pe internet si tot o instaleaza! bafta!

| flavyusR explică:

Dar daca iy imagine msdn originala de pe net, acolo da driver?

| BogdanAiud a răspuns:

Nu,va trebui sa ti le instalezi cele care le ai tu de la PC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu. Poti avea un driver preinstalat daca ai un dispozitiv hardware mai vechi, insa sa nu fie un driver optim(exemplu: driverul preinstalat de Windows pentru placa video nu include OpenGL necesar pentru o categorie de jocuri). Iar daca dispozitivul(fie el si un periferic gen imprimanta) e mai nou iti poate cauta automat prin Windows Update daca il tii activ. Oricum ar fi, tot de pe site-ul producatorului e cel mai bine sa descarci driverele(cele mai recente) si sa le instalezi.

| thegame9 a răspuns:

Inainte de a instala windows.ul fi sigur ca ai cablul de net in pc ca el sa isi poata downloada(descarca) singur driverele necesare pc-ului tauwinking... Funda?

| danikee a răspuns:

Depinde de PC. Spre exemplu la mine cand instalez windows 7 se instaleaza automat si sunetul, probabil tu va trebui sa il instalezi manual... Bafta happy

| AdRiAnHo97 a răspuns:

Salut flavyus, daca nu ai driverele foloseste programul astabig grinriver Genius Professional 11.

| sdante a răspuns:

Depinde de calculatorul pe care il instalezi (adica cat este de nou).
Dupa ce instalezi Windows-ul, ii faci update, si el iti spune daca gaseste vreun driver pentru sunet. De obicei, pentru calculatoarele mai noi nu prea gaseste.

In teorie, prin windows update ar trebuie sa se poate updata toate driverele componentelor, dar in practica nu prea se intampla in 100% din cazuri.