| MG_Gigi_1986 a întrebat:

am windows 8 pro pe 64 biti.De ce cateodata nu imi intra in computer settings sau in metro adica de exemplu cand dau sa intru in mesagerie sau vreme sau internet explorer in interfata metro ramane asa ori iese afara desi imi arata ca aplicatie ruleaza?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Probabil computer-ul tău nu are hardware pentru ultima creație(de prostă calitate) a Microsoft-ului. Dacă computerul tău nu are un minim de 4 Gb ram și un dual core la un minim 2500 Windows 8 nu are ce căuta în sistem. Dacă îndeplinește cerințele hardware(cele reale nu minciunile Microsoft-ului, care au scop comercial doar, nu și real) verifică ce îti ține Cpu-ul pe 100%. Dacă știi că l-ai procurat, nu îl ai pe cel original(măcar) sau licențiat atunci cel mai probabil fie net framework-ul îți ține Cpu-ul pe 100% fie ai un keylogger activ sau un alt malware.Presupun doar că dacă nu văd nu pot pune un diagnostic corect.Succes