| djdani1 a întrebat:

Ar fi un record mondial daca la overclocking mi-a dat 6.3 scorul?
P. >Spe I7

10 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Nu mai face chestii de genul daca nu te pricepi.
Nu numai ca nu l-ai facut mai bun, dar e mai slab decat ar trebui sa fie i7 in general. Du-te cu el intr-un service sa ti-l regleze, scapi sub 100 lei in principiu, si nu te mai juca unde nu te pricepi daca nu ai bani de i7 nou.
Bafta

| djdani1 explică (pentru CataC):

Stiu ce fac!

| eucumine010 a răspuns:

Nu, e un scor foarte prost pentru un I7. Uite la mine fara nici un overclocking http://i41.tinypic.com/2q0vyau.jpg si tine cont ca e laptop.

| djdani1 explică (pentru eucumine010):

La mine arata scoru minim fara overclocking 6.0.

| eucumine010 a răspuns (pentru djdani1):

Foarte ciudat, mai bine dai un reset by default in bios sa revina la normal multiplicatorul, fsb, voltajul si ce ai modificat tu.

| CapitanuSemafor a răspuns:

Doar atat? Cu siguranta nu.
AMD Phenom II X4 955 (pe care il am) la 3.2 Ghz a scos 7.3 si la 3.8 Ghz a scos 7.4
iar un i5 760 2.8 Ghz scoate 7.3
oricum, singurele procesoare calumea de la Intel sunt i5 750/760; i5 2500k; i7 980/990; i7 2600k si i7 3960X
In rest le fac muci cu AMD-ul meu pe toate si ma costat doar 450 leiwinking

| djdani1 explică:

Ba nu! Nu mi s-a intamplat nimic! Merge cu aceeasi viteza, aceeasi temperatura.Nu la afectat cu nimic!

| PuLs a răspuns:

Mai viseaza laughing Ca sa ajungi tu la recordul modial iti trebuie racire cu azot lichid laughing

| djdani1 explică (pentru PuLs):

Ba nu neaparat! Un procesor i7 rezista pana la 150 de C.

| PuLs a răspuns (pentru djdani1):

Cand ajungi tu in cartea recordului fara azot lichid sa ma anunti;) http://www.youtube.com/watch?v=UKN4VMOenNM nu mai vorbi aiurea;)