| LCristian a întrebat:

are ceva daca am 3 browsere in laptop? Sincer mie unu imi merge doar mozilla calumea am windows 8 si mai am ca browser explorer si chrom si nu prea ma pricem cu aste... FUNDA

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa ai cate vrei, nu au nimic unul cu altul, doar ca iti folosesc spatiu pe HDD. Si eu am 3: IE, M.Firefox si G.Chrome.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ai si 100

| LTAA a răspuns:

Sunt ca 3 programe diferite. Dar dacă nu le folosești, ocupă spațiu.
Eu folosesc GC, cu IE dezactivat.

| iCappy a răspuns:

N-are nimic, si eu am Windows 7 si am Opera, Chroma si Auroralaughing
Si doar Opera imi merge bine rolling on the floor

| Fferdy a răspuns:

Se spune ca Explorer-ul este virusat.

| MiruTheGreat88 a răspuns:

Buna, si eu sunt la fel ca tine. Pot sa spun ca am studiat mult astfel de lucruri. Un browser daca nu il folosesti nu iti va face rau laptopului. Eu iti recomand sa nu iti faci browser-ul principal Mozilla pentru ca atunci cand mai descarci ceva (in unele situatii) se vor descarca si altele care iti vor face browser-ul principal sa mearga mai incet. Este recomandat sa ai 2 browser-e (scrie mai sus de ce). Poti sa dezinstalezi Internet Explorer sau celalalt browser, dar cum ti-am spus, sa ramana doua.

Dezinstalezi- Pui cursorul in dreapta sus al ecranului si apesi pe setari care este ultimul, apoi scrii Control Panel la cautare si apesi pe primul care ti-l da. Ai mai multe setari. Ultima din stanga are mai jos un link (dezinstaleaza un program sau uninstal a program). Apesi pe el si apoi vei vedea toate programele pe care le ai. Dai click de doua ori pe cel dorit si se va dezinstala in ( ce le mai multe) 2-5 minute.

Sper ca te-am ajutat!