| Andrei_3187 a întrebat:

are cineva Samsung Galaxy S GT-I9000 care poate sa imi spuna cat il tine bateria la un nivel de utilizare mediu? Eu i'am facut upgrade la 2.3.3 si ma tine jumatate de zi si nu prea il butonez..inainte tinea in jur de 2 zile, cu softul stock. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| missdevil a răspuns:

Ultima versiune oficiala de android pentru galaxy s este 2.3.4, in plus ai putea sa incerci sa nu iti mai tii traficul de date activat, consuma mult mai putin. pe mine in mod normal ma tinea o zi(il puneam la incarcat in fiecare seara) dar asa ma tine cam 2 zile. la nivel mediu de utilizare. 2 la mana incearca sa scazi luminozitatea ecranului. Ecranul mananca foarte multa baterie.

7 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Daca te tine asa putin, ori ai wifi activat, ori ai aplicatii care nu le-ai inchis si inca ruleaza. mergi la managerul de aplicatii si verificawinking

| Andrei_3187 explică (pentru akka4):

Nici una, nici alta..am inteles ca ar fi de vina softul 2.3.3 gingerbread.iar 2.3.4 vad ca nu pot baga prin KIES si cu ODIN nu m'as complica.

| akka4 a răspuns (pentru Andrei_3187):

Ciudat sa fie softul. pe mine tot la 2.3.3 gingerbread, ma tine cam 2 zile (apeluri si mesaje), iar daca folosesc si internet, jocuri, etc, ma tine 1 zi. acum nu stiu ce sa zic vad ca tu ai facut upgrade, eu asa l-am cumparat cu 2.3.3.

| qrage a răspuns:

1,5 zile - pana la 2 - depinde daca vb mult pe el si ma joc doar o zi...
dezactiveaza alea datele, wifi, aplicatiile inchidele, etc cum au zis si colegii mai sus, si lungesti viata unei incarcari.

| Andrei_3187 explică:

Am uitat sa zic ca am packet data off, wifi off, brightness scos de tot, bluetooth off, autosync si background data off, il tin doar pe 2g, dar cum ziceam, cu softul stock ma tinea mult mai mult, am sa incerc sa ii bag altul.

| Andrei_3187 explică (pentru Andrei_3187):

Wallpaper negru, aplicatiile le inchid mereu din running apps..etc

| Robert_Nutiu_1987 a răspuns:

Acelasi il am si eu dar nu tine mai mut de doua zile daca nu te joci sa ai aplicati deschise sau wifi activat.