| Edy50 a întrebat:

As dori sa cumpar o consola, dar nu ma pot decide m-ar tenta un XBOX360 dar si un PlayStation3 care sunt plusurile si minusurile fiecarei console? Dau funda! Si dau stiu..au aparut consolele next-gen insa sunt prea scumpe in opinia mea la momentul de fata.

Răspuns Câştigător
| Edy50 explică (pentru sltlp):

Am vazut tot ce era de vazut, multumesc cred ca voi cumpara un xbox, din ce am citit si am inteles eu grafica este mai buna.

| sltlp a răspuns (pentru Edy50):

Da, dar mai conteaza si exclusivitatile. Da o cautare pe net dupa the last of us sau gran turismo 6 sau care mai sunt. Oricum, sunt foarte multe.

| Edy50 explică (pentru sltlp):

Nu prea m-ar interesa exclusivitatile, consola o voi cumpara pentru a juca GTA V si Red Dead Redemption, jocuri care nu au fost lansate pe PC.

| sltlp a răspuns (pentru Edy50):

Cum vrei tu... nici exclusivitatile nu sunt lansate pe pc...
Eu am ales ps3(tocmai pentru exclusivitati: http://en.wikipedia.org/wiki/Category:PlayStation_3-only_games )

12 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Un PS3 cu sistem Move este mult mai bun decat un Xbox 360, la Xbox sunt unele mici defecte care pot nemultumi.In schimb PS3-ul este mai bun, jocuri de toate felurile si pentru toti, bine asta gasesti si pentru Xbox dar mi se pare mai bun PS3-ul.
O seara buna.

| SorinLebron1981 a răspuns:

Arunci bani degeaba. daca nu iti iei un ps4 sau un xbox one nu vad rostu de ce sa arunci bani pe niste sisteme invechite care peste 3 ani deja sunt depasite. Nu ai ce face cu bani.
http://bit.ly/MeTkez (link prin afiliere)

| Edy50 explică (pentru SorinLebron1981):

Exact, nu am ce face cu banii? Tu gandesti ce spui? De ce as da bani pentru o consola next-gen, pe care nu a fost portat nici un joc must-have.Ma refer ca selectia de jocuri nu este asa de mare ca la vechile console.cool

| SorinLebron1981 a răspuns (pentru Edy50):

A si tu vrei sa joci ce a fost in trecut nu ce o sa urmeze? Poate ca e adevarat trebuie sa mai astepti sa se mai ieftineasca dar totusi.

| LaLaLa77 a răspuns:

XBox - este pe primul loc la capitolul Console. Eu sincer, mi-as lua unul daca ar fi sa aleg dintre cele doua. Este mult mai amuzant si necesita miscare, multa miscare.

Nu prea stiu lucruri despre PlayStation3, dar decizia este a ta.

Parerea mea este XBox happy

| bunăteiubescpa1 a răspuns:

Xbox este mai fain decat PS3. Pe PS3 nu este asa de distractiv, in schimb la Xbox te si misti, este in 3D, e mai okwinking PS3 te vei plictisi la un moment dat big grin

| Gabriel_Lupu_1990 a răspuns:

I-ati ps3 pentru ca am si eu si ma descurc foarte bine cu el. F.U.N.D.A?