| Horgan_Andrei_1992 a întrebat:

As dori sa imi fac un filtru de bas, dar fara bobina, din motiv ca nu stiu sa o calculez si nu am sarba pentru bobinaje. Mentionez ca am 2 difuzoare de subwoofer de 50W pe 4 ohmi, respectiv 35W pe 8 ohmi! stiu ca se pot face filte de gen RC ( rezistenta condensator). Cine ma poate ajuta cu niste sfaturi, dau funda! Va salut si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Yamaha123 a răspuns:

Salut Andrei http://www.electronica.ro/filtreboxe.html

Bafta

| Horgan_Andrei_1992 explică (pentru Yamaha123):

Da yamaha, multumesc dar m-am uitat pe site-ul acela, dar nu-mi da indicatii despre ce condenstori sa pun exact si in plus, C1 si C2 sunt bobinecrying

| Yamaha123 a răspuns (pentru Horgan_Andrei_1992):

Pai nu cred ca este fara bobine