| Assu53 a întrebat:

un electronist ma poate ajuta si pe mine, as dori sa realizez un filtru de joase, am un difuzor Alpine pentru joase si as dori sa fac un subwoofer din acesta. imi puteti spune si mie ce piese am nevoie si cum se monteaza. am inteles ca pentru un filtru pasiv am nevoie de un condensator legat in paralele cu difuzorul. multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| AndreYStaR a răspuns:

Pentru asta poti gasi scheme pe internet si daca te pricepi si ai sculele necesare poti sa realizezi chiar tu. Daca poti da mai multe detalii am sa iti zic ce si cum. DAR AM NEVOIE DE DETALII

| Assu53 explică (pentru AndreYStaR):

Salut. in primul rand as dori sa realizez un subwoofer pentru acasa nu pentru masina. am un set de boxe stereo destul de bunicele la care am vazut ca am si.iesire pentru subwoofer. am introdus alt set de bixe acolo si am vazut ca nu se schimba nimic adica iese tot acelasi curent care iese si.din.pc. m-ar interesa sa adauag la aceste boxe un subwoofer la aceasta iesire. am alt set de.boxe care le pot golosii ca si amplificator, adica ele in.loc de mefii si.inalte sa scoata joase (bass ).din cate imi amintesc difuzorul are 3 ohm si 50 wati. momentan sunt plecat si nu am la indemana difuzorul c sa pot citi toate datele de pe el, dar cand o sa ajung acasa o sa postez toate detaliile legate de el. multumesc.

| Assu53 explică (pentru Assu53):

Imi cer scuze pentru greselile gramaticale dar st pe telefon si nu pot sa si citesc tot textul inainte sa il public. sad sad