| Bogdan_Leonte_1992 a întrebat:

As dori sa imi iau un PC de gaming dar bugetul este de 1000-1300RON laughing deci m-am gandit ca este mai bine sa il iau pe piese

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E cel mai bine așa.De 1300 de lei te poți alege cu așa ceva:
https://sites.google.com/site/magazinit2013/sistem-standard-amd
la care se va modifica placa video cu:
http://www.eurosoft-computers.ro/......bit_P26491
și ai ieși undeva la 1220 lei cu tot cu livrare.Succes

| Bogdan_Leonte_1992 explică (pentru DeyCj):

Multumesc dar eu as dori in jur de 3-4GB RAM SI 500GB spatiu ...pe langa o placa buna ...asta oare cat ar veni sau ce puteti spune dehttp://m.emag.ro/......E8W7NBBBM/

| taken a răspuns (pentru Bogdan_Leonte_1992):

Http://www.emag.ro/......E8W7NBBBM/
Slab.Nici nu are placa video dedicata.

| Bogdan_Leonte_1992 explică (pentru taken):

...nimic nu e bun? Macar un minim am vrut si eu multumesc oricum

| DeyCj a răspuns (pentru Bogdan_Leonte_1992):

în afară de faptul ca e praf și mai mult ca sigur cu componente făcute pe vapor, nu prea am.Intel Celeronurile sunt procesoare ce ar echivala cu un fel de AMD sempron, adică nu prea bune.De banii ăștia ori te alegi cu un pc de unică folosință(vorba vine) sau ce te va ține 6-8 luni de îl iei din magazin preasamblat. Ceea ce ți-am prezentat eu e un sistem făcut din componente și logic că se poate Upgrada oricând la 16 Gb ram, hard disc de cât vrei tu și pe orice interfață S-ATA(I, II, III); ca să nu mai pun placa de bază ce suportă AMD Phenom(procesoare de calitate) sau AMD Fx șî cu 8 nclee plus că are o placă de bază stabilă și produsă de unul din cei mai de încredere producători și anume MSI(care nu discriminează țările unde livrează produsele așa cum face Asus sau Gigabyte care auroducție create pentru țările din estul europei, de unde ies componente făcute cu picioarele și la preț de componente în regulă). Succes

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Ce ți-am oferit eu are deja 4 Gb ram DDr3.Cu un hard de 500 Gb ar depăși un pic 1300 cu totul, dar părerea mea este că mai bine să fie de viitor cu gardul de 500, că cineștie ce mai apare între timp sau chiar se vor ieftnii.Succes

| taken a răspuns:

Un PC pentru jocuri costa de trei ori bugetul tau.

| Violente a răspuns:

Îmi spui de ce componente ai nevoie și imi răspunzi aici, ori prin mesaj privat.

| Bogdan_Leonte_1992 explică (pentru Violente):

Pai multumesc lui soul pentru configurarea facuta dar e mai bun precosorul AMD decat Intel Celeron? La configuratia facuta de el? ca sa stiu daca sa il iau sau nu

| Bogdan_Leonte_1992 explică (pentru Violente):

Pai ii ce poti spune despre procesorul Intel Celeron din configuratia facuta mai sus...e mai bun decat AMD? Apropo multumesc pentru configurare soul

| Bogdan_Leonte_1992 explică:

Nu stiu care procesorul e mai bun Cel din configuratia facuta de Soul sau un AMD? Multumesc soul