| Jrr_Cosmin_1995 a întrebat:

Am si eu o nelămurire, am un ps4 si cred ca este hardul defect, as vrea sa ii cumpăr altul, daca ii cumpăr unul compatibil si sa fie de laptop sau mai stiu eu ce. trebuie sa ii instalez ceva? Gen windows doar ca pentru ps4?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://support.playstation.com/s/article/Upgrade-PS4-HDD?language=en_US

Acest articol explică modul de upgrade a unității de hard disk PlayStation 4 (HDD).
Notă: Actualizarea HDD nu anulează garanția PS4.

HDD suportat
Numai următorul tip de unitate HDD este acceptat oficial cu sistemul PS4 ™:
Tip interior de 2, 5 inch (9, 5 mm sau mai subțire) *
Serial ATA (ATA paralelă nu este acceptată)
* Operarea corectă nu este garantată pentru toate modelele. În timp ce alte tipuri de unități pot funcționa, vă recomandăm numai utilizarea unităților acceptate oficial cu sistemul dvs. PS4.

Prezentare generală
Există patru pași principali pentru a înlocui o unitate HDD. Fiecare dintre acestea este explicată în detaliu în acest articol.
Faceți copii de siguranță ale datelor dvs.
Înlocuiți unitatea HDD.
Reinstalați software-ul sistemului.
Restaurați datele care au fost salvate.

Faceți copii de rezervă pentru datele salvate pentru jocuri
Toate datele despre jocuri, aplicații și salvate: Puteți crea o copie de rezervă a întregului HDD pe o unitate USB, urmând pașii de mai jos.

Puteți copia datele salvate stocate în sistemul PS4 ™ pe un dispozitiv de stocare USB sau încărcați în nor dacă sunteți abonat la PlayStation Plus. Instrucțiunile pentru copierea de rezervă a datelor salvate se găsesc aici.

Înlocuiți unitatea HDD
Asigurați-vă că PS4 s-a oprit complet. Când indicatorul de alimentare este oprit, sistemul este complet oprit. Dacă indicatorul de alimentare este aprins în portocaliu, sistemul este în modul de așteptare. Ieșiți din modul de așteptare.
Deconectați cablul de alimentare CA, apoi deconectați celelalte cabluri de la sistem.
Din motive de siguranță, scoateți ștecherul pentru cablul de alimentare CA de la priza electrică, apoi detașați celelalte cabluri.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://support.playstation.com/s/article/Upgrade-PS4-HDD?language=en_US

Acest articol explică modul de upgrade a unității de hard disk PlayStation 4 (HDD).
Notă: Actualizarea HDD nu anulează garanția PS4.

HDD suportat
Numai următorul tip de unitate HDD este acceptat oficial cu sistemul PS4 ™:
Tip interior de 2, 5 inch (9, 5 mm sau mai subțire) *
Serial ATA (ATA paralelă nu este acceptată)
* Operarea corectă nu este garantată pentru toate modelele. În timp ce alte tipuri de unități pot funcționa, vă recomandăm numai utilizarea unităților acceptate oficial cu sistemul dvs. PS4.

Prezentare generală
Există patru pași principali pentru a înlocui o unitate HDD. Fiecare dintre acestea este explicată în detaliu în acest articol.
Faceți copii de siguranță ale datelor dvs.
Înlocuiți unitatea HDD.
Reinstalați software-ul sistemului.
Restaurați datele care au fost salvate.

Faceți copii de rezervă pentru datele salvate pentru jocuri
Toate datele despre jocuri, aplicații și salvate: Puteți crea o copie de rezervă a întregului HDD pe o unitate USB, urmând pașii de mai jos.

Puteți copia datele salvate stocate în sistemul PS4 ™ pe un dispozitiv de stocare USB sau încărcați în nor dacă sunteți abonat la PlayStation Plus. Instrucțiunile pentru copierea de rezervă a datelor salvate se găsesc aici.

Înlocuiți unitatea HDD
Asigurați-vă că PS4 s-a oprit complet. Când indicatorul de alimentare este oprit, sistemul este complet oprit. Dacă indicatorul de alimentare este aprins în portocaliu, sistemul este în modul de așteptare. Ieșiți din modul de așteptare.
Deconectați cablul de alimentare CA, apoi deconectați celelalte cabluri de la sistem.
Din motive de siguranță, scoateți ștecherul pentru cablul de alimentare CA de la priza electrică, apoi detașați celelalte cabluri.