| AlinCosty a întrebat:

As dori să-mi achiziționez o camera foto pentru a face un bănuț cu ea.
Ce puteți să-mi recomandați pana în 1200 lei?
Sa fie ceva bun, sa pot face fotografii de calitate înaltă.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pina in 1200 RON iti recomand un rucsac bun pentru o camera de facut bani... P.S. La modul serios, ia un DSLR SH macar cu doua obiective.

| AlinCosty explică (pentru GabiDumitrescu):

Https://m.olx.ro/......dJBqP.html E bun asta dacă tot ai zis de sh?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlinCosty):

Meh, are doar 18-55ul standard. Probabil si-a pastrat celelalte obiective, ca presupun ca si-a mai luat. Cauta pe forumurile serioase, nu pe olx. Vezi la pcgarage pe forum, eventual la f64, pe grupurile de FB cu fotografi profesionisti/pasionati.

| AlinCosty explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce poți să-mi recomanzi ca și camera și obiectiv, adica vreau sa știu numele lor, ca să stiu ce caut

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlinCosty):

Sint mai multe, nu pot sa iti recomand ceva anume, depinde ce gasesti. Cel mai bine te duci pe unde am zis si te interesezi acolo. Ideea e ca daca iei de la un profesionist/pasionat sunt sanse mult mai mari sa fie bine intretinute si sa nu le dea la pret de bisnita fara sa aiba habar ce vinde. https://www.facebook.com/groups/fotografiromani/
https://www.facebook.com/groups/153195531480502/

8 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mai bine inchiezi una vezi daca oua bani
Si dac reusesti sa o faci sa faca bani pe cea luata imprumut gratis de la prietenii tai
Atunci baga bani in camera sa iti cumperi si tu una

Nu da banii din buzunar asa aiurea fara sa fi facut imprealabil studiu de piata sa vezi real experimente ca vin bani la tine peraonal din treaba asta

Pt ca unor taximetristi le merge bine altora nu

Asa ca fa probe fara sa cheltuiesri banii

| RxTx a răspuns:

Ia una imprumut si vezi daca trage pestele!
Vezi daca chiar faci bani
Ca sa nu mori de durere cand ai bagat banii in camera si vei vedea ca mai bine iti luai masina de facut gogosi inelus fitosica

| Catrice a răspuns:

Cu banii ăștia... un telefon cu o camera decentahee hee

| johnnny123 a răspuns:

Ce fotografii de "calitate inalta" vrei sa faci cu o camera de 250 euro?

Pentru a face fotografii de calitate inalta, numai obiectivul incepe de pe la 1000 de euro si poate ajunge pana la zeci de mii de euro.