| AndreiBalan a întrebat:

as dori si eu niste laptopuri de gaming ca sa pot juca CS:GO si PUBG in minimum 60+ FPS. Daca doriti sa lasati un link de la magazin sa vad si eu specificatiile.Un buget pana in 1500 RON.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai pune 250 lei si ia-l pe asta: https://www.diabloscomputer.ro/......-i7-2720qm Ai si 12 luni garantie si placa video dedicata.

Bula
| Bula a răspuns:

Si sarac, si pretentios?

| AndreiBalan explică (pentru Bula):

Nu toata lumea isi permite sa dea 3000 de lei pe un PC.

| Bula a răspuns (pentru AndreiBalan):

Atunci nu-ticumpara laptop, ci un PC second hand.
E mai ieftin si mai bun la acel pret.

| Jwan27 a răspuns:

Salut Andrei,

Din pacate nu poti obtine nici un fel de PC decent din bugetul acesta. Cu acesti bani daca iti permiti un PC pentru munca fara nicio capabilitate pentru jocuri. Iti sugerezi sa mai adaugi inca vreo 1000 de lei la buget daca vrei sa ai rezultatele cerute. Daca doresti performanta aceasta iti sugerez urmatoarele specificatii cheie: procesor i5/i7 2.8 ghz +, nVIDIA geforce 900m+ sau echivalentul amd si 8 gb ram.(PC pot ajunge la performance mult mai mari pentru acelasi pret.)

Bafta!

| AndreiBalan explică (pentru Jwan27):

Multumesc!

| andreea753 a răspuns (pentru Jwan27):

@Jwan27: Bun raspuns! E un buget decent sa spunem pentru un laptop de munca (la munca utilizand niste chestii basic, nu dezvoltari ce necesita resurse de spatiu, memorie si grafice consistente). Bugetul respectiv pare ca necesita suplimentare (daca aruncam un ochi pe ofertele de profil pentru laptopuri ide gaming https://www.emag.ro/laptopuri/filter/tip-laptop-f7882,gaming-v-17788/c si ordonand crescator dupa pret, ajungem la concluzia ca are dreptate colegul). Sa nu uitam ca exista si varianta unui laptop resigilat, care e mai ieftin! Bafta!