| Climinte_Cristian_2000 a întrebat:

As vrea sa achizitionez un calculator si vreau sa stiu daca piesele urmatoare sunt bune:

http://www.emag.ro/......D81XLBBBM/

http://www.emag.ro/......DW6QJBBBM/ description_section

Intel® Core™ i5-3470 3200MHz

Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu sunt compatibile.
Si daca erau, sa dai 900 lei pe o placa de baza ca sa pui un cpu non K e o mare mare prostie.
Ce buget ai si ce componente(Spune sincer) si la ce folosesti pc-ul.

| Climinte_Cristian_2000 explică (pentru sltlp):

Eu inca nu il am. Acest pc este dat la schimb pentru xbox-ul meu si voiam sa stiu daca e bun. Piesele astea erau in descriere. Imi poti spune te rog ce e ineregula cu el si de ce nu ar trebui sa il cumpar? Eu l-as vrea pentru gaming. As vrea sa rulez pe el jocuri gen dota 2, battlefield 4, de astea mai noi. Multumesc!

| sltlp a răspuns (pentru Climinte_Cristian_2000):

1. Pentru ca nu ai cum sa le asambleze, deoarece sunt incompatibile
2. Pentru ca nu e echilibrat.
3. Știi care e diferența de performanta de la o placa de baza de 150 și una de 1000 lei? 1-2%, atât. Tu plătești la aia funcții pe care nu ai sa le folosești în veci.

| Climinte_Cristian_2000 explică (pentru sltlp):

Atunci in cazul asta ar trebui sa nu accept oferta? Uite anuntul :http://olx.ro/oferta/pc-gaming-ID2R1rR.html#c74bceb7e6 el zicea ca a jucat jocuri pe el.

| sltlp a răspuns (pentru Climinte_Cristian_2000):

Nu știu ce a jucat ca sunt 2varianre.
1. Nu a jucat nimic ca nu îs compatibile.
2. A scris greșit modelul procesorului sau plăcii de baza.
Ps: cat cere respectivul pe acel pc?

| Climinte_Cristian_2000 explică (pentru sltlp):

Pai nu cere nimic in afara de xboxul meu cu toate facilitatile si jocurile. De accea m-a ingrijorat si pe mine un pic pentru ca un xbox nu se copara cu un pc. Sfatul tau este sa nu accepti oferta, nu-i asa?

| sltlp a răspuns (pentru Climinte_Cristian_2000):

Pot spune doar ca ceva e dubios...

| Climinte_Cristian_2000 explică (pentru sltlp):

Ok merci de ajutor te voi asculta. Pare ca te pricepi.

| sltlp a răspuns (pentru Climinte_Cristian_2000):

Doar calculează. Procesorul pe care îl are respectivul e 7-800 lei. Placa de baza care e incompatibila... Alți 800 lei. Placa video, alți 6-700 lei. Calculează cat costa numai acestea și ai sa vezi ca ar avea bani sa își ia fără probleme la schimb sau nou și un Xbox One și unul 360.

1 răspuns: