| Err a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un e-book reader, dar mi-ar placea unul cu mod de noapte. Exista o aplicatie sau este incorporat in e-book?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

"Modul de noapte" il are aplicatia cu care citesti cartile electronice, nu dispozitivul (ebook reader-ul). De ce nu-ti cumperi o tableta care este si ebook reader.

| Err explică (pentru horia2012):

Multumesc. Motivul pentru care prefer un e-book este ca ecranul tip hartie elecronica nu oboseste ochii asa cum o face ecranul unei tablete obisnuite.

| horia2012 a răspuns (pentru Err):

Cu placere. Intr-o oarecare masura ai dreptate, dar eu am o Evolio Evotab duo HD, are 2 aplicatii pentru carti (cool reader-pentru.doc si ebook reader pentru-epub si mobi) si ambele au ca fond de culoare-gen "hartie invechita". Nu e deloc obositor la ochi. Afara la umbra pot citi fara probleme. La soare, unele ebook readere sunt mai bune, dar cat poti citi stand in soare. Si eu am vrut sa-mi iau un ebbok reader dar asa am impuscat 2 iepuri odata.Dar in fine, fiecare cu gusturile lui.